27 października 2019 1 min to read

XI edycja – 27 października 2019

Category : Muzyka, Przegląd

Trybuna Kultury to przede wszystkim ludzie – starsi i młodsi, różnobarwni, zazwyczaj – bardzo kolorowi.

W tej edycji reflektory skupiły się na dojrzalszej części publiczności w Klubie Muzycznym B17. Cztery zespoły wzięły udział w trzygodzinnym Przeglądzie Muzycznym Artystów III Wieku, którym radośnie przyklaskiwała zgromadzona publiczność. Na koniec wszyscy poderwali się do tańca.

Na scenie wystąpiły zespoły:

 • 01

  Chór Wojewódzkiej Komendy Policji

  Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu powstał pod koniec lutego 2003 roku, posiada status chóru amatorskiego. Jego założycielką jest podinsp. Małgorzata Piechura aktualna Prezes chóru.. Patronat nad Chórem sprawuje Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ  Policjantów woj. Wielkopolskiego. Chór uczestniczy w cyklicznych uroczystościach , związanych z Policją oraz co dwa lata w Zlocie Chórów i Orkiestr w Licheniu. Co roku organizuje wraz z zaproszonymi gośćmi w Kościele Garnizonowym Policji Wielkopolskiej Koncert „Niebiescy wraz z  Przyjaciółmi grają i śpiewają kolędy”. 

 • 02

  Stokrotki z Tulec

  Zespół Stokrotki powstał w 1985 roku. Od 1990 roku opiekę nad grupą sprawuje Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kleszczewie. Wieloletnią kierowniczką zespołu była p. Łucja Grygorowicz, która w ubiegłym roku przekazała swoje obowiązki w ręce p. Lucyny Siwek. Kierownikiem muzycznym i akompaniatorem jest p. Stanisław Kozłowski. Przez ponad 30 lat istnienia „Stokrotki” występowały wielokrotnie na dożynkach, festynach, akademiach okolicznościowych oraz przeglądach zespołów śpiewaczych, zdobywając szereg nagród, wyróżnień i pochwał.

 • 03

  Jaśminy ze Swarzędza

  Zespół działa przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Swarzędzu. Jest zespołem wokalno – instrumentalnym. Swój repertuar często wzbogaca drobnymi epizodami pantomimy podczas śpiewu określonej piosenki. Zespół „Jaśminy” działa  od 30 lat ale dopiero od 2 lat  występuje na scenach spotykając się z dużym uznaniem.

 • 04

  Państwo Rybakowie

  Od lat przyjaźnią się z Trybuną Kultury, wspierając ją swoimi występami w duecie, przy których publiczność tańczy i śpiewa.