7 kwietnia 2019 2 min to read

VIII edycja – 7 kwietnia 2019

Category : Kabaret, Muzyka, Przegląd, Taniec

W programie dnia znalazło się wiele atrakcji, w tym:

O godzinie 16:30 – Warsztaty Tańca Latino – poziom początkujący poprowadził znany na Trybunie Damian Wasiuta ze Studia Tańca WDance. Po zajęciach odbył się pokaz grupy tanecznej WD Group.

O godzinie 15:00 wystąpił Kabaret A Jak! Tym razem wystąpiły dla nas cztery Panie o bardzo ciekawym spojrzeniu na życie, szczególnie życie kobiet w naszym społeczeństwie.

W Przeglądzie Muzycznym Artystów III Wieku wystąpili:

 • 01

  Janina Rybarczyk oraz Janina Stachowiak

  RAZEM WIELOKROTNIE JUŻ UCZESTNICZYŁY W PRZEGLĄDZIE PIOSENKI Z MYSZKĄ. SĄ WIODĄCYMI WOKALISTKAMI SEKCJI WOKALNEJ KLUBU SENIORA „PIASTUN” NA OSIEDLU MŁODYCH PRZY DOKU KULTURY „NA SKARPIE”. SWOIM ŚPIEWEM UMILAJĄ CZAS CZŁONKOM INNYCH KLUBÓW SENIORA, PODOPIECZNYM W DOMACH POMOCY SPOŁECZNEJ, W FUNDACJACH I STOWARZYSZENIACH.

 • 02

  Zespół Niepoważni z Kórnika

  HISTORIA ZESPOŁU NIEPOWAŻNI ROZPOCZĘŁA SIĘ W PAŹDZIERNIKU 1967 ROKU. KILKU CHŁOPAKÓW Z KÓRNIKA POSTANOWIŁO SIĘ SPRAWDZIĆ W MUZYCE GRANEJ NA ŻYWO, DLATEGO PO SPOTKANIU ORGANIZACYJNYM ORAZ NA WYKONANYCH WŁASNORĘCZNIE GITARACH ROZPOCZĘLI MOZOLNE PRÓBY W PIWNICY DOMU JANKA NOWAKA. SZŁO IM TO DOŚĆ OPORNIE, CHOCIAŻBY ZE WZGLĘDU NA FAKT, ŻE NIKT Z NICH NIE ZNAŁ NUT (GRALI OD SERCA I CO IM W DUSZY ZAGRAŁO). REPERTUAR SKŁADAŁ SIĘ Z UTWORÓW ZESPOŁÓW THE SHADOWS, THE BEATLES, THE VENTURES ORAZ MUZYKI POWAŻNEJ, KLASYCZNEJ TAKICH KOMPOZYTORÓW JAK MOZART, OGIŃSKI, DWORZAK, BRAHMS, BEETHOVEN – CO WZBOGACAŁO ICH BRZMIENIE. ZASTANAWIALI SIĘ NAD NAZWĄ ZESPOŁU I DOSZLI DO WNIOSKU, ŻE SKORO GRAJĄ MUZYKĘ POPULARNĄ ORAZ KLASYCZNĄ (POWAŻNĄ), DOBRYM POMYSŁEM BĘDZIE WŁAŚNIE NAZWA NIEPOWAŻNI.

  ZESPÓŁ ISTNIAŁ NA TERENIE GMINY KÓRNIK OD JESIENI 1967 DO LATA 1972 ROKU, KIEDY TO SIĘ ROZWIĄZALI. PO LATACH ZESPÓŁ REAKTYWOWAŁ SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ I TAK W PAŹDZIERNIKU 2017 ROKU ZESPÓŁ NIEPOWAŻNI DALI KONCERT W RESTAURACJI „BIAŁA DAMA” W KÓRNIKU Z OKAZJI 50 LECIA ZAWIĄZANIA ZESPOŁU.

 • 03

  Złota Jesień z Kostrzyna Wielkopolskiego

  ZESPÓŁ POWSTAŁ W 1978 ROKU PRZY POLSKIM ZWIĄZKU EMERYTÓW, RENCISTÓW I INWALIDÓW W KOSTRZYNIE. DZIAŁAŁ POD OPIEKĄ MIEJSKO-GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W KOSTRZYNIE, GDZIE DZIAŁA DO CHWILI OBECNEJ (OD 2015 ROKU POD NOWĄ NAZWĄ). W SAMYM DOROBKU ZESPÓŁ POSIADA LICZNE PUCHARY, STATUETKI, DYPLOMY, WYRÓŻNIENIA OTRZYMYWANE W CZASIE PRZEGLĄDÓW I INNYCH WYDARZEŃ KULTURALNYCH. ZA 35 LAT DZIAŁALNOŚCI OTRZYMAŁ Z RĄK WOJEWODY MARKA WOŹNIAKA ODZNAKĘ HONOROWĄ ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO. ŚPIEWA PIOSENKI BIESIADNE, LUDOWE, PIOSENKI PATRIOTYCZNE, KOLĘDY, UTWORY KOŚCIELNE, OPERETKOWE I CYGAŃSKIE. ŚPIEW JEST DLA NICH WIELKĄ RADOŚCIĄ, KOCHAJĄ TO, CO ROBIĄ, CIESZĄ SIĘ, ŻE MOGĄ WYWOŁAĆ UŚMIECH NA TWARZACH INNYCH OSÓB. KIEROWNIKIEM ZESPOŁU JEST KRYSTYNA NABIAŁEK. OPEKUNEM MUZYCZNYM – MAREK RYBAK.

 • 04

  Teatrzyk Kabaretowy „Hop z Kanapy” z Klubu Korona

  ZAŁOŻONY ZOSTAŁ JESIENIĄ 2017 ROKU PRZEZ IRENĘ GÓRNĄ, PEŁNIĄCĄ FUNKCJĘ REŻYSERA. DZIAŁA ON PRZY OSIEDLOWYM KLUBIE SENIORA KORONA NA OSIEDLU BOLESŁAWA ŚMIAŁEGO. SENIORZY WYSTĘPUJĄ W KLUBACH SENIORA, DOMACH POMOCY, W DOMACH KULTURY. OSTATNIO WYSTĄPILI „NA SKARPIE” – RATAJE, W „ORBICIE” OS. KOSMONAUTÓW I W „BAJCE” – WICHROWE WZGÓRZA.

  W SPEKTAKLACH BIERZE UDZIAŁ 10 OSÓB – 8 PAŃ I 2 PANÓW. DZISIAJ WYSTAWIĄ SZTUKĘ KOMEDIOWĄ PT. „KANDYDATKI NA ŻONĘ”. NAZWA TEATRU TO ICH MYŚL PRZEWODNIA  (CYTUJĘ: „PODERWAĆ TYŁEK I ZEJŚĆ Z KANAPY”)