17 listopada 2018 3 min to read

VII edycja – 17 listopada 2018

Category : Kabaret, Muzyka, Przegląd, Taniec

Kolejna odsłona kabaretowej Trybuny! Po sukcesie ostatnich edycji, kontynuujemy dobrą zabawę wbrew zapowiadanej listopadowej dołującej aurze.

W programie:

Przegląd Muzyczny Artystów III Wieku

Kabaret Kałasznikof

Świetne teksty, silne osobowości, młodzieńczy zapał i fantazja oraz ciekawa, ubrana w klasyczne kabaretowe ramy, formuła prezentowanego programu sprawiają, że Kałasznikof szybko zdobywa serca widzów i znajduje uznanie jurorów kolejnych festiwali. Kałasznikof gwarantuje dobrą zabawę – ktoś kiedyś powiedział, że naprawdę strzelają żartami – nie mylił się!

oraz

Gorące rytmy LATINO z Damianem Wasiutą ze Studia Tańca WDance! A do tego… pokaz Grupy Tanecznej WDance – parkiet był rozgrzany do czerwoności.

W Przeglądzie Muzycznym Artystów III Wieku udział wzięli:

 • 01

  Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu

  Śpiewają od 2003 roku pod patronatem Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Związku Zawodowego Policjantów. Założycielką jest podinsp.. Małgorzata Piechura, pełniąca funkcję Prezesa Chóru. Dyryguje absolwentka Akademii Muzycznej pani Monika Derda. Patronat nad chórem sprawuje Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów. Merytorycznie patronuje Chórowi prof. Antoni Grochowalski z Akademii Muzycznej w Poznani. W repertuarze mają piosenki patriotyczne, sakralne, kolędy i popularno-rozrywkowe. Występują w klubach seniora, kościołach, m.in w Dreźnie, w Holandii, na festynach, uroczystościach związanych ze świętem policji i innych okolicznościowych imprezach. Co 2 lata biorą udział w Zlocie Chórów i Orkiestr w Licheniu. Uczestniczył w Międzynarodowych Koncertach Policyjnych:

  – z udziałem orkiestr policyjnych z Czech, Niemiec
  i Polski w Zgorzelcu w 2007 r, wraz z Polizeichor Fukla w Pszowie w 2007 roku, oraz dwa lata później we Wrocławiu, z całą plejadą orkiestr policyjnych z Polski, Słowacji, Niemiec i Litwy.

  Gościł chór z Holandii i był z rewizytą u swoich holenderskich kolegów. Uczestniczył z powodzeniem w wielu konkursach chóralnych, gdzie zbierał laury.
  W listopadzie 2017 roku został laureatem III edycji poznańskiej „Bitwy na Głosy” i wywalczył sobie występ z wokalistą Rudim Schubertem. Bierze udział również w koncertach z cyklu „Jagienka i jej goście”
  w Klubach Seniora. Dorobkiem chóru są wydane cztery płyty.

  Chór liczy 34 osoby, w tym 8 panów.

 • 02

  Elżbieta Kozanecka – Murawska oraz Zdzisław Kościelski

  Urodzona w Szczecinie, śpiewaczka operetkowa, tancerka, nauczycielka muzyki, malarka.

  Kontynuując rodzinną tradycję, od najmłodszych lat kształciła się pod czujnym okiem swoich rodziców. Uczęszczała do ogniska baletowego, ukończyła szkołę muzyczną na fortepianie w Poznaniu, studiowała na UAM na Wydziale muzyczno-wokalnym w Instytucie Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu oraz ukończyła Studia Podyplomowe z Nauczania Zintegrowanego.

  Pracowała z dziećmi w przedszkolach, szkole prowadząc zajęcia muzyczno-artystyczne. Obecnie jest dyrygentem zespołu „Jesienne Róże” przy Klubie „Centrum”. Organizuje różnego rodzaju zajęcia kulturalno-oświatowe, imprezy integracyjne, przedstawienia sceniczne. Śpiewa jako solistka operetkowo-musicalowa w Polsce i zagranicą znane arie z takich operetek jak: „Księżniczka Czardasza”, „Wesoła Wdówka”, „Zemsta Nietoperza”, „Miłość Cygańska”, „Kraina Uśmiechu”, „Hrabia Marica” czy „Giuditta” do muzyki: Johana Sttraussa, Imre Kalmana, Franciszka Lehara.

  Tenor śpiewający arie solowe operetkowo – musicalowe, działa aktywnie w takich chórach jak: „Chór Nauczycielski”, „Chór Poliicyjny”, w Zespole „Jesienne Róże”. Śpiewał w Zespole „Wrzosy” z tenorem operetkowym i dyrygentem Jerzym Golfertem.

 • 03

  Pasja

  Zespół wokalno – muzyczny powstał w 2015 roku
  w ramach projektu „W kręgu młodych duchem”. Nazwę „Pasja” utworzyli wspólnie beneficjenci. Skupił on 16 seniorów o predyspozycjach wokalnych. Kierownikiem, muzykiem i dyrygentem jest Piotr Jurkiewicz. Zespół Pasja rozwija nabyte umiejętności na próbach w Klubie „Krąg” na Łazarzu. Biorą udział
  w Przeglądach Piosenki z Myszką w Domu Kultury na Pięterku na Osiedlu Orła Białego. Koncertują w Klubie „Krąg” na Łazarzu. W 2017 roku wystąpili w Domu Tramwajarza na koncercie wigilijnym.

 • 04

  Raj Seniora

  – grupa taneczno-kabaretowa działa od 12 lat w Domu Kultury „Orle Gniazdo” na Os. Lecha. Występuje 12 pań wyłonionych z terapii tańca prowadzonej przez
  dr Olgę Koźmińską. Pracowała ona przez 41 lat
  w Akademii Wychowania Fizycznego na pełnym etacie, a potem na pracach zleconych. Była kierownikiem Zakładu Ćwiczeń Muzyczno-Ruchowych. Była też pierwszą w Polsce, która wprowadziła aerobik do TV w Programie Pierwszym. Po nie prowadziła to Mariola Bajarska.

  Raj Seniora występował kilkukrotnie w Domu Kultury „Orle Gniazdo”, na Dniach Europy, na 90-leciu Uczelni AWF, na Targach Viva Seniorzy!, na Dopiewskiej Jesieni Teatralnej w Konarzewie…