10 czerwca 2018 2 min to read

VI edycja – 10 czerwca 2018

Category : Kabaret, Muzyka, Przegląd, Studio Tańca WDance, Taniec, Taniec orientalny

O godzinie 18:30 – Pokaz Tańca Orientalnego – po raz pierwszy na tej scenie wystąpiło równocześnie ponad 50 tancerek ze szkoły prowadzonej przez Agencję Twórczą „Ole!”

O godzinie 16:30 – Warsztaty Tańca jive and Rock and Roll – poziom początkujący poprowadzi znany nam Damian Wasiuta ze Studia Tańca WDance.

O godzinie 14:30 wystąpił Kabaret Czesuaf

A w Przeglądzie Muzycznym Artystów III Wieku wystąpili:

 • 01

  Zespół pod Kasztanem

  Zespół powstał przy Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów „Pod Kasztanem” w Cerekwicy, Gmina Rokietnica. Zebrała się grupa osób, dla których śpiew to przyjemność. Zespół działa od 10 lat, a nazwa powstała od miejsca, gdzie zawiązał się zespół, tj. pod ogromnym kasztanem. Pod kierownictwem koleżanki Heleny Krysiak śpiewali a capella na różnych spotkaniach. Od dwóch lat kierownikiem zespołu jest Halina Błoch. Biorą udział w różnego rodzaju spotkaniach, przeglądach i prezentacjach zespołów. W tej chwili występuje 14 pań i 3 panów. W repertuarze mają piosenki biesiadne, ludowe, patriotyczne, religijne. Występują również na różnych festynach gminnych i poza gminnych, w Domach Pomocy Społecznej itp. Śpiewem dają radość i zadowolenie innym oraz sobie.

 • 02

  Kwadransik dla Jagienki

  Wspaniała współprowadząca – Jagoda Podleśna – zgodziła się wystąpić jako artystka dzisiejszego dnia.

 • 03

  Pani Bożena Szczerbal

  jest szczęśliwa w myśl powiedzenia „chcesz być szczęśliwa, to bądź”. Jednym z powodów jest to, że może śpiewać i dać w ten sposób innym radość, uśmiech, zapomnienie o prozie życia. Od 50 lat śpiewa w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Jest aktywna na emeryturze, działa w Stowarzyszeniu Kobiet „Babiraj”, jest wolontariuszką, śpiewa w Szpitalu Onkologicznym na Garbarach, w Pomarańczarni, w klubach seniora, w domach opieki. Początki jej muzycznej przygody, która jest jednocześnie jej wielką pasją, sięga zespołu Pieśni i Tańca „Wielkopolska”.   Potem 2 lata w Operetce Poznańskiej, 2 lata w Teatrze Muzycznym w Szczecinie i 50 lat w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Jej pierwszym zawodem jest technik – technolog odzieży. Tu również odnosiła sukcesy, np. zdobyła pierwsze miejsce w programie Xymeny Zaniewskiej „Stawka Większa niż Szycie”. Dba o kondycję. Jest pełna energii. Lubi spacery po lesie, zdobywa szczyty. Robi to, co kocha.

 • 04

  Economic Singers

  Chór „Economic  Singers”  funkcjonuje  od II połowy 2015 roku pod patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, przy Uniwersytecie III-ego Wieku UE.

         Dyrygentem Zespołu jest Magdalena Szcześniewska, absolwentka  Akademii Muzycznej w Bydgoszczy;  od 16 lat  artystka  Teatru Muzycznego w Poznaniu.

         Początki Zespołu sięgają  2006 roku i pod różnymi nazwami zdobywał szereg nagród i sukcesów.