19 maja 2018 2 min to read

V edycja – 19 maja 2018

Category : Kabaret, Muzyka, Przegląd, Taniec orientalny

W programie dzisiejszego dnia znalazły się Warsztaty Tańca Orientalnego (co szczególnie polecamy Paniom) potańcówka oraz Warsztaty Tańców Folklorystycznych, oraz jedyny w swoim rodzaju, po raz piąty na scenie Klubu Muzycznego B17 – Przegląd Muzyczny Artystów Trzeciego Wieku, a zaraz po – tańce z Duetem Dorota i Marek Rybak!

W Przeglądzie Muzycznym Artystów III Wieku wzięli udział:

 • 01

  Zespół Śpiewaczy Złota Jesień z Kostrzyna

  Zespół powstał w 1978 r. przy Polskim Zw. Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kostrzynie. Działał pod opieką Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Kostrzynie, gdzie działa do chwili obecnej.( od 2015 r. pod nową nazwą). 

  W samym dorobku Zespół posiada liczne puchary, statuetki, dyplomy, wyróżnienia otrzymywane w czasie przeglądów i innych wydarzeń kulturalnych. Za 35 lat działalności otrzymał z rąk Wojewody Marka Woźniaka Odznakę Honorową za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego. Śpiewa piosenki biesiadne ludowe , pieśni patriotyczne, kolędy, kościelne, operetkowe i cygańskie. Śpiew dla nich jest wielką radością, kochają to co robią, cieszą się, że mogą wywołać uśmiech na twarzy innych osób. Kierownikiem zespołu jest Krystyna Nabiałek Opiekun Muzyczny – Marek Rybak

 • 02

  Szarotki

  Zespół „Szarotki” powstał w 2003 r. z inicjatywy Ireny Podżerek przy Ośrodku Kultury w Luboniu. W swoim repertuarze mają piosenki biesiadne, ludowe, popularne, patriotyczne, okolicznościowe i kolędy.

  Biorą udział w różnego rodzaju festynach oraz przeglądach zespołów śpiewaczych. Zapraszają ich m.in. zespół „Emilia” z Krzykosów, „Olszyna ze Swarzędza, „Chojanki” z Chojna, „Stokrotki” z Tulec, „Komorniczanie” z Komornik, „Aspirynki” z Plewisk…

  Biorą udział w Spartakiadzie Seniorów w Komornikach i w Pożegnaniu Lata w Łęczycy. Klub Seniora „ Na pięterku” zaprasza na Piosenki z Myszką. Dzienny Dom Pomocy Społecznej „ Promień” na Przeglądy Chórów Senioralnych.

  Dziewięć razy wystąpiły na koncertach z cyklu „Jagienka i jej goście”.

  Śpiewają przy akompaniamencie z płyt ale czasem też akompaniuje na instrumencie klawiszowym Krzysztof Brych, który jest kierownikiem artystycznym Zespołu.

  Otrzymali wiele dyplomów, podziękowań m.in. za naturalną emisję głosu i niepowtarzalne stworzenie klimatu lat 60-tych, za urok estradowy i muzykowanie z duszą – „Europa z piosenką” w DDPS „Promień” na os. Piastowskim. 

 • 03

  Zespół „Zakręcone Babki”

  Ten zespół taneczny założyła 8 lat temu Krystyna Rydz. Na początku liczył 11 pań, obecnie tańczy 6 pań – średni wiek to 70 lat. Cztery panie tańczą od założenia zespołu. Mają za  sobą 130 występów w Domach Kultury (również w Bydgoszczy) oraz w Botaniku, na Placu Wolności na Starym Rynku, w Parku Wilsona na Targach 50+, w czasie Dni Jeżyc. Tańczą sambę, kankana, tańce cygańskie, country, habanerę, tańce hiszpańskie, orientalne. Otrzymały wiele dyplomów, podziękowań. Stroje szyją same.

 • 04

  Feniksjanki

  Zespół folklorystyczny działa przy KS „Feniks” w Domu Kultury „Polan STO” Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” w Poznaniu. Prowadzi Bożena Dziurdza. Zespół działa 6 lat, w repertuarze ma tańce ludowe z terenu Wielkopolski. M. in. brał udział w imprezie Niedziela w Muzeum w Szreniawie (2014), w Przeglądzie Piosenki Ludowej w Stęszewie (2016), w Poznańskim Przeglądzie Twórczości Senioralnej (2017). Corocznie aktywnie udziela się w imprezach ratajskich, takich jak:

  -Senior Starcie przy Warcie

  -Pyra – Biesiadowanie na Polanie

  -w Domach Pomocy Społecznej

  Dzisiaj wystąpi w odsłonie kabaretowej, wykona skecz oraz tańce do dawnych przebojów piosenki rozrywkowej.